De Brandaris beklimmen op Bonaire

28 januari 2020 door Sunwise Bonaire - Leestijd: 3 minuten

Vorige week heeft ons team met enkele familieleden de stoute (wandel)schoenen aangetrokken om een “berg” te beklimmen uit de top-20 van hoogste punten in (Caribisch) Nederland!

Team Sunwise Bonaire verkent graag de mogelijkheden op het eiland voor haar gasten, om hun vakanties te verrijken met culinaire avonturen, educatieve tours en sportieve ondernemingen.

Zo trok ons team en enkele familieleden vorige week de stoute (wandel)schoenen aan om een “berg” te beklimmen uit de top-20 van hoogste punten in (Caribisch) Nederland!

De beklimming van de top van de Brandaris is een uitdagende en lonende ervaring. Met een hoogte van 241 meter is de Brandaris het hoogste punt van het eiland en biedt een adembenemend uitzicht over de omgeving.
De wandeling naar de top is niet voor bangeriken, zoals wij hebben ervaren, want het gaat om steile hellingen en rotsachtig terrein. Team Sunwise raadt sowieso aan stevige wandelschoenen te dragen en voldoende water mee te nemen, want de klim kan inspannend zijn. De wandeling kostte ons 2,5 uur, maar dat kan natuurlijk variëren, afhankelijk van je tempo.

Het pad begint in het Washington Slagbaai Nationaal Park en toen we hoger klommen, zagen we het landschap veranderen in een rotsachtig, dor terrein, typisch voor de unieke ecologie van ons mooie eiland. Onderweg kwamen we verschillende soorten cactussen en andere droogtebestendige planten tegen.

Zoals je op de foto’s kunt zien, hadden we op de top een panoramisch uitzicht over het eiland en de Caribische Zee. Het was een heldere dag toen we gingen, maar toch konden we Curaçao en Aruba niet zien, iets wat volgens de verhalen wel mogelijk zou moeten zijn. Dat bewaren we dan maar voor een volgende keer!

Het is belangrijk aan onze gasten te vermelden dat het pad gevaarlijk kan zijn, waardoor de wandelaars voorzichtig moeten zijn en op hun omgeving letten. Bezoekers van Washington Slagbaai moeten zich er ook van bewust zijn dat het park een beschermd gebied is en dat het illegaal is om planten of wilde dieren te verwijderen of te beschadigen.

Kortom, de beklimming van de top van de Brandaris op Bonaire was een uitdagende en lonende ervaring voor Team Sunwise. Bonaire’s unieke ecologie en prachtige uitzichten maken het een must-see bestemming voor al onze gasten!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *